ماساژ نمک دریا

بازدید : 13564   |      

برای ماساژ نمک دریا ، سنگ نمک ها را بصورت گرم بر روی قسمت های مختلف بدن می گذارند. مواد معدنی رقیق آلی در سنگ ها به داخل پوست و بدن نفوذ کنند و این امر باعث درمان واقعی می شود. استقبال از ماساژ سنگ نمکی بسیار چشمگیر بوده تا حدی که جایگزین ماساژ سنتی سنگ بازالت شده است .
مزیت استفاده از مواد معدنی شفا و تنوع نمک به مراتب بیشتر از چیزی است که شما می توانید در طول ماساژ با سنگ داغ و سنگ های بازالت کسب کنید. و این به سرعت تبدیل به یکی از درمان های درخواست شده با میزان بالا، از سوی مشتریان مراکز ماساژ درمانی و اسپا شده است.

جهت رزرو با ما تماس بگیرید
دهکده ماساژ
09155333876 ، 05138475950‬‏

درمان نمک و ماساژ

برای ماساژ نمک دریا ،  سنگ نمک ها را بصورت گرم بر روی قسمت های مختلف بدن می گذارند. مواد معدنی رقیق آلی در سنگ ها به داخل پوست و بدن نفوذ کنند و این امر باعث درمان واقعی می شود. استقبال از ماساژ سنگ نمکی بسیار چشمگیر بوده  تا حدی که جایگزین ماساژ سنتی سنگ بازالت شده است .

مزیت استفاده از مواد معدنی شفا و تنوع نمک به مراتب بیشتر از چیزی است که شما می توانید در طول ماساژ با سنگ داغ و سنگ های بازالت کسب کنید. و این به سرعت تبدیل به یکی از درمان های درخواست شده با میزان بالا، از سوی مشتریان مراکز ماساژ درمانی و اسپا شده است.

فوائد ماساژ نمک :

برای اینکه به گردش  آسان ترِ خون در بدنتان کمک کنید و ماهیچه هایتان که بر اثر فشار کار یا ورزش سنگین و یا نشستن بیش از اندازه روی صندلی و سرپا ماندن بیش از اندازه در روز، خسته و درناک شده، کمک کنید؛ یا بدن شما نیاز به تصفیه و پاکسازی عمیق دارد، ماساژ نمک بگیرید. زیرا ماساژ با نمک معالجه کاملی برای شما است

نمک دریایی و فواید فوق العاده آن برای سلامت پوست ومو

یکی از مهمترین منابع طبیعی برای زیبا سازی و بهداشت پوست و مو استفاده از نمک دریایی است که به وفور در دریاها یافت می شود.این منبع مقوی در ایجاد تعادل، محافظت و بازگرداندن پوست به حالت طبیعی موثر است. یکی از بزرگترین تفاوت های نمک دریا و نمک معمولی، محتوای معدنی آنهاست. نمک دریا مملو از مواد معدنی همچون منیزیم، کلسیم، سدیم و پتاسیم است که همگی نقش بسیار مهمی در سلامت و عملکرد پوست و ارتباط سلولی ما دارند. زمانی که تعادل مواد معدنی پوست به هم می ریزد علائمی مانند خشکی و سوزش بروز پیدا می کند، به ویژه درصورتی که هوا سرد و خشک باشد.

 درواقع نمک دریا باعث می شود پوست سدی حفاظتی برای خود ایجاد کند. به این ترتیب ارتباط بین سلولی نیز افزایش پیدا کرده و آبرسانی به این ارگان مهم راحت تر انجام می شود، درنتیجه روند پیری کندتر خواهد شد. این عنصر معدنی به شما کمک می کند پوستی نرم تر، دندان هایی روشن تر و ناخن های سالم تری داشته باشید. ما راه های استفاده از این ماده حیاتی و طبیعی را برای هرچه زیباتر شدن به شما نشان می دهیم.

هم پاکسازی، هم لایه برداری!

 نمک خود یک لایه بردار طبیعی است که پوست مرده را از بدن جدا می کند، همچنین مواد معدنی موجود در آن به نرم شدن پوست و رطوبت زایی کمک می کند.

 امتحان کنید:یک چهارم فنجان نمک را با نصف فنجان روغن زیتون یا روغن نارگیل مخلوط کنید تا یک خمیر غلیظ ایجاد شود. اگر دل تان خواست می توانید 10 قطره از اسانس مورد علاقه تان را هم به آن اضافه کنید. این خمیر را می توانید در حمام با لیف روی بدن بمالید یااینکه آن را کف دست تان بریزید و به آرامی به صورت دایره ای روی پوست ماساژ دهید.

 جوانسازی پوست با نمک درمانی

 نمک به نرمی از پوست لایه برداری می کند و باعث بازسازی آن می شود. آلوورا هم به آبرسانی پوست کمک کرده و سلول ها را احیا می کند. اسطوخودوس هم ضدعفونی کننده ای طبیعی است که گردش خون را افزایش می دهد، بنابراین مخلوط این مواد می تواند معجزه کند.

 امتحان کنید:نصف فنجان نمک، یک چهارم فنجان آب آلوورای خالص یا ژل آن، یک چهارم فنجان روغن (به دلخواه)، یک قاشق غذاخوری گل اسطوخودوس و 10 قطره روغن اسطوخودوس را با هم خوب مخلوط کنید. نتیجه مخلوط کردن این مواد با هم یک خمیر غلیظ و سفت خواهد شد. اگر خمیر زیادی خشک بود چند قطره دیگر روغن به آن اضافه کنید، سپس در حمام آن را روی لیف یا کف دست ریخته و به آرامی با حرکات دایره ای پوست صورت را شست وشو دهید.

تسکین گلودرد با یک قاشق نمک

خوشبختانه غرغره کردن با آب نمک یکی از روش های سنتی و شناخته شده بین مردم است. این کار باعث تسکین و درمان گلودرد می شود. کافیست یک قاشق مرباخوری نمک را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و روزانه چندین مرتبه غرغره کنید.

همچنین می توانید مقداری نمک را گرم کرده و داخل پارچه ای تمیزی بریزید و به صورت مرهم روی گردن و سینه خود بگذارید. این کار نیز تا خنک شدن نمک باعث نرمی گلو می شود.

نمک برای از بین بردن پینه پا

نمک شهرت زیادی در لایه برداری از پوست دارد. این ماده باعث از بین رفتن سلول های مرده اپیدرم (پوست)، کاهش خال ها و خوش آب و رنگ شدن پوست می شود. شما می توانید با ماساژ دادن پینه ها با نمک آنها را از بین برده و سلول های مرده را از پوست جدا کنید. ماساژ پوست پاها با نمک باعث بهبود جریان خون محیطی می شود. کافیست نواحی پینه بسته را با نمک و حرکات دورانی ملایم ماساژ دهید.

خمیردندان نمک دریا

نمک دریایی تاثیر مثبتی روی لثه ها و تمیز کردن دندان ها دارد. می توانید مقداری نمک را روی مسواک ریخته و یا به کمک انگشت تان به دندان ها مالیده و لثه ها را ماساژ دهید. می توانید نمک را با مقدار کمی جوش شیرین نیز مخلوط کنید تا خاصیت تمیزکنندگی آن بیشتر شود.

نمک مرهمی بر دردها

این ماده یک مسکن طبیعی و درمانگر خانگی محسوب می شود. کافیست دو تا سه مشت نمک دانه درشت را در ظرفی گرم کنید. سپس آن را داخل دستمال یا جورابی تمیز و ضخیم بریزید و روی مناطق دردناک بدن مانند پشت گردن، شانه و غیره قرار دهید. اجازه دهید کمپرس نمک به مدت 15 دقیقه در محل موردنظر بماند.

مقابله با زگیل ها به کمک نمک دانه درشت

نمک برای مقابله با زگیل ها نیز موثر عمل می کند. برای این کار یک عدد پیاز را به دو قسمت تقسیم کرده و وسط آن را خالی کنید. سپس داخل آن را با نمک دانه درشت پر کرده و اجازه دهید برای مدت حداقل یک ساعت بماند. آب حاصل را در پیاله ای ریخته و صاف کنید. سپس این آب را دو تا سه مرتبه در روز روی زگیل ها بزنید. هر روز و به مدت حدود ده روز این کار را تکرار کنید.

نمک برای تسکین کوفتگی و روماتیسم

نمک شهرت زیادی در آرامبخشی بدن دارد. این ماده می تواند باعث تسکین کوفتگی بدن شود. نمک اپسوم باعث تسکین دردها و دفع اسیدلاکتیک جمع شده در عضلات می شود. کافیست نمک را در وان حمام یا تشت حل کرده و داخل آن غوطه ور شوید. برای تسکین دردهای روماتیسمی یک کیلو نمک دانه درشت غیرتصفیه شده را در وان حمام حل کنید. به مدت بیست دقیقه در این آب دراز بکشید و تا حدامکان بدن تان را آرام کنید.

نمک برای رفع خستگی از پاهای خسته

پاهای ما همیشه وزن بدن را تحمل کرده و ما را جابه جا می کنند. معمولا همه ما کمترین توجه را به این دو عضو موثر ، معطوف می داریم. برای تسکین خستگی پاها تشتی را پر از آب ولرم کنید. یک تا دو قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کرده و پاهایتان را به مدت 15 دقیقه در آن قرار دهید. سپس با آب سرد بشویید. در نهایت نیز آنها را خشک کرده و کمی کرم مرطوب کننده بزنید.

تسکین ناخن فرو رفته در گوشت پا با حمام پاها

فرو رفتن ناخن در گوشت انگشت پا مشکل ساده و دردناکی است. برای تسکین این درد و رفع هر نوع عفونتی می توانید یک تشت را پر از آب گرم کرده و یک قاشق نمک به آن اضافه کنید. سپس پاها را به مدت 15 تا 30 دقیقه داخل آب قرار دهید. این کار را هر روز تکرار کنید. آب گرم باعث نرمی پوست دور ناخن فرو رفته در گوشت شده و نمک نیز با بروز هر نوع عفونتی مقابله کرده و ورم آن را کاهش می دهد.

دهانشویه با نمک بعد از ریفلاکس معده

نمک باعث کاهش احساس سوزش و ترش کردن معده شده و مخاط آسیب دیده را تسکین می دهد. معمولا بعد از بالا آمدن اسید معده فرد احساس سوزش در مخاط گلو دارد. استفاده از دهانشویه نمک با این احساس مقابله می کند. نمک خواص ضدعفونی کنندگی دارد و خلط را از بین می برد.

نمک برای تسکین جای نیش حشرات

بعد از اینکه پشه یا هر حشره ای نیش تان زد، به سراغ نمک بروید. هر ناحیه ای که دچار گزش شده است را در آب دریا یا تشت آب حاوی نمک قرار دهید. اگر به طور اتفاقی دست یا پایتان به گزنه برخورد کرد، برای کاهش سوزش پوست نیز می توانید همین کار را انجام دهید. البته بعد از استفاده از آب نمک نیازی به آب کشی و خشک کردن پوست نیست.

برای تسکین جای نیش حشرات همچنین می توانید از نمک و روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنید. برای این کار ناحیه مورد نظر را مرطوب کرده و مقدار کمی روغن روی آن بمالید و روی آن را با نمک بپوشانید.

نمک برای رفع عفونت قارچی پوست

برای کاهش خارش و درد ناشی از عفونت قارچی پوست و تسریع روند درمان آن می توانید از نمک استفاده کنید. برای این کار یک لیوان نمک را در آب وان حمام یا لگن پر از آب حل کرده و داخل آن بنشینید. این کار را تا بهبودی کامل تکرار کنید.

می دانید که سنگ نمک نه تنها انواع مختلفی دارد، بلکه هر یک از گونه های سنگ نمک، استفاده های مختلفی در زمینه های گوناگون خواهند داشت.

سنگ نمک در ایران هم به وفور استخراج می شود. چرا که معادن سنگ نمک در ایران فراوان بوده و اغلب سنگ نمک استخراجی از معادن، در اختیار کارخانه های صنعتی و تولید کنندگان نمک خوراکی قرار می گیرد.

می دانید که از سنگ نمک به دلیل زیبایی خیره کننده و همچنین خواص درمانی فراوانی که دارد، در ساخت چراغ خواب، آباژور، جاشمعی و غیره استفاده می شود و افراد با خرید اجسام ساخته شده از سنگ نمک و استفاده از آن، در پی این هستند تا از خواص سنگ نمک طبیعی بهره مند شوند.

متصاعد کردن ارتعاشات و یون منفی توسط سنگ نمک، سبب شده تا افرادی که درگیر کسالت و بیماری هایی نظیر افسردگی هستند، بتوانند با استفاده از سنگ نمک و اجسام شکل داده شده به کمک این سنگ، بیماری خود را بهبود بخشیده و شادابی و نشاط اولیه را به خود بازگردانند.

انواع سنگ نمک ماساژ

یکی دیگر از استفاده های سنگ نمک، به کارگیری آن در مراکز ماساژ و آرایشگاه ها می باشد. البته سنگ نمک ماساژ، یک نوع از سنگ نمک مخصوصی است که با نام هالیت از آن یاد می شود. سنگ نمک ماساژ و یا هالیت، همان سنگ نمک صورتی هیمالیا می باشد که به کمک دستگاه های تراش، کاملا صیقلی شده و مناسب برای ماساژ صورت و بدن می باشد.

از ویژگی های سنگ نمک ماساژ، می توان موارد زیر را نام برد:

دارای مواد معدنی ارگانیک و طبیعی ، دارا بودن خاصیت سم زدایی ، محلول در آب ، میزان سختی بین ۲ تا ۲٫۵ ، داشتن ساختار بلوری

خواص سنگ نمک ماساژ چیست؟

 تسکین دهنده استرس

تحکیم کننده استخوان ها و مفاصل

کمک به طراوت پوست به کمک پتاسیم موجود در آن

سم زدایی بدن

التیام بخش درد های عضلانی و مفاصل

کمک به بهبود عملکرد قلب و پاکسازی آن

و ...

جالب است بدانید که اگر خواص سنگ نمک ماساژ شما را به خود جلب کرده و زمان این را ندارید تا هر از گاهی به مراکز ماساژ مراجعه کرده و ازفواید سنگ نمک ماساژ بهره مند شوید، می توانید آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کرده و هر از چند گاهی، این سنگ نمک را به جای صابون در حمام استفاده کنید.

البته در رابطه با نگهداری سنگ نمک ماساژ، باید گفت که این سنگ نمک چون در آب محلول می باشد، بهتر است در ظروف و محفظه های در دار و در جای خشک نگهداری شود.

انواع سنگ نمک ماساژ که برای ماساژ های مختلفی استفاده می شود، شکل های کروی، دایره ای، مکعبی و … را به خود می گیرد.

این روز ها در بسیاری از سایت ها، آگهی های مبنی بر فروش سنگ نمک ماساژ در اختیار مراجعه کنندگان قرار می گیرد. برخی از این سایت ها از اعتبار چندان بالایی برخوردار نبوده و ممکن است سنگ نمک غیر هالیت را به جای سنگ نمک ماساژ در اختیار خریداران قرار دهند. شما می توانید با سر زدن به سایت بازار نمک ایران، بهترین سنگ نمک ماساژ را سفارش داده و بعد از چند روز، سنگ نمک مورد نظر را درب منزل دریافت نمایید. با مراجعه به سایت های این چنینی، می توانید از کیفیت سنگ نمک مورد نظر، اطمینان کامل داشته باشید.

موارد منع ماساژ  نمک :

این ماساژ برای مبتلایان به دیابت که در دوره درمان با انسولین هستند؛ بیماران قلبی و مبتلایان به بیماری های پوستی، ممنوع است.


انواع ماساژ مرتبط